--> <
סיור ברפת
סיור במשק רפת פורת במרחק של כק"מ מהוילה- סיור מרתק הכולל צפייה בחליבה והסברים על משק החלב בישראל ועל החקלאות בכלל. ***סיור מומלץ מאוד וללא תוספת תשלום*** לתיאום סיור: ענת 052-2661262
סיור ברפת
דני ג'יפ
עם דני ג'יפ תוכלו לצאת למגוון טיולי ג'יפים מסעירים וחווייתיים לכל מספר מטיילים ובכל רמת קושי. בין המסלולים, מוצע לכם יום כיף מלא הנאה בעמק יזרעאל. כחלק מהסיור תוכלו לחוות את הירוק העז והיופי המרהיב של העמק. הנסיעה היא בג'יפים פתוחים או סגורים וממוזגים עם מקומות ישיבה בטיחותיים. הנהגים המקצועיים הם גם מדריכי טיולים. לתיאום טיול: ענת 052-2661262
דני ג'יפ
חוות התבלינים
חוות התבלינים מוסד קולינארי ידוע היא מסעדת חוות התבלינים בגלבוע. המסעדה פונה לנוף מרהיב, בעלת מרפסת ענקית ומתחם פנימי פסטורלי, מתמחה בבשרים משובחים, מנות צמחוניות, דגים בשילוב עשבי תבלין מקומיים. חובה לבקר! להזמנות: 04-6531093
חוות התבלינים
קימל בגילבוע
קימל בגלבוע היא אחותה הכפרית של מסעדת קימל התל אביבית. זה הוא ביסטרו כפרי מעוצב להפליא, עיצוב לבן ונקי. המסעדה מציעה מנות בסגנון צרפתי, בשרים משובחים, דגה טרייה, חוויה קולינרית מפתיעה. לפרטים: 04-6895566
קימל בגילבוע
טיולים ברכב
בעמק חרוד וברמת יששככר מגוון דרכי נוף לרכב: דרך נוף הגלבוע, דרך נוף רמת יששככר, דרך נוף גבעת המורה, דרך נוף יער בית קשת ועוד. בעונת הפריחה (ינואר-אפריל) פריחה מרהיבה של כלניות רקפות, תורמוסים ואירוס הגלבוע הייחודי להר הגלבוע.
טיולים ברכב
טיולים רגליים
נחל שוקק (נחל קיבוצים) עשיר במיוחד בצמחיית גדות ובצמחים שכל גופם טבול במים, כמו קרנן טבוע. בריכות הדגים והשדות החקלאיים מספקים שפע של מזון, המושכים מגוון אדיר של עופות מים ומשיבים אל האזור בעלי חיים שחיו בו בעבר. בבריכות ניתן לצפות באלפי ברווזים, שחפים וחופמאים למיניהם, שאליהם מצטרפים גם הקורמורן הגדול והשקנאי. בקעת הירדן שוכנת גם לאורך ציר נדידה של עופות נודדים. נופי המים משמשים כר נרחב לפעילותם של טורפים כמו חתולי ביצות, קרקלים ונמיות ולאחרונה הולכת ומשתקמת כאן אוכלוסיית התנים כאשר אליהם מצטרפים מדי פעם צבאים, היורדים מרמות יששכר העמק הנעלם בגלבוע. השוטטות ברכס הרי הגלבוע בחורף, בתוך ים של פרחים, מלמדת שקללתו הקדומה של המלך דוד לא התממשה. המסלול מיועד למי שחפץ בטיול רגלי מאתגר, אבל לא מדי, שכולו ירידה מפסגת הר ברקן אל עמק חרוד במסלול של כ-5 ק"מ האורך 2-4 שעות נחל יצפור בגלבוע באביב ובחורף מומלץ מאוד לטייל במסלול נחל יצפור. במקרה זה המסלול כולל הליכה רגלית של חצי יום, אינו מעגלי (יש להשאיר רכב בנקודת הסיום) ועל אף שרובו בירידה, הוא לא מתאים למשפחות עם ילדים קטנים מאוד
טיולים רגליים
עתיקות בית שאן
בין האתרים המרכזיים בגן הלאומי בית שאן נמצא את תל בית שאן. התל של בית שאן המקראית מתנשא לגובה 50 מטרים מעל סביבתו כשמראש התל נראים היטב נופי בקעת בית שאן והעיר הגדולה שלמרגלותיו. התיאטרון המפואר, שהכיל 7,000 מקומות ישיבה ונבנה בתקופה הרומית, בית המרחץ מהתקופה הביזנטית המשתרע על שבעה דונם, רחוב פלדיוס רחוב העמודים המרכזי, אמפיתאטרון ששימש למופעי גלדיאטורים ועוד מתחמים רבים, שחלקם הגדול עדיין לא נחשף.
עתיקות בית שאן
גן לאומי בית אלפא
בגן הלאומי ניתן לבקר בבית הכנסת העתיק כאשר ברצפתו פסיפס גלגל המזלות וסיפור עקידת יצחק. בית הכנסת נוסד במאה החמישית לספה"נ והמבנה כולל חצר, פרוזדור, אולם מלבני, יציע בקומה השניה וחדר נוסף. גולת הכותרת של בית הכנסת היא רצפת הפסיפס שבאולם המרכזי, אחת החשובות שהתגלו בארץ ישראל. הפסיפס מחולק לשלושה ספינים – "שטיחים", המתארים ארון הקודש, גלגל מזלות ואת תיאור עקידת יצחק.
גן לאומי בית אלפא
גן לאומי כוכב הירדן
גן לאומי כוכב הירדן שוכן במזרחה של רמת יששכר, על שפת המדרון התלול המתנשא מעל לבקעת הירדן. הנופים המרהיבים שנראים מכאן ובכללם הרי הגלעד שבעבר הירדן, הם שהביאו את מקימי המבצר לכנותו בשם בלוואר (יפה נוף). כוכב הירדן הוא מבצר צלבני שהוקם בשנת 1,140 בערך, בראשית ההתיישבות הצלבנית במקום. בשנת 1,168 רכשו אבירי המסדר ההוספיטאלרי את הנחלה, והפכו אותה לאחד המבצרים הצלבניים החשובים ביותר בארץ ישראל. השחזור באתר מציג את המבצר השלם ביותר שנותר בישראל מן התקופה הצלבנית. מדרום למבצר ניתן להתרשם מגן הפסלים של האמן הישראלי יגאל תומרקין ומצפונו קיימת תחנת האכלה לנשרים לאישוש אוכלוסיתם.
גן לאומי כוכב הירדן
גן לאומי תל מגידו
תל גדול בדרום עמק יזרעאל, למרגלות רמת מנשה. מקומה של אחת הערים החשובות ביותר בארץ ישראל בתקופת הברונזה והברזל. שטח התל 60 דונם והוא מתנשא לגובה של 60 מ' מעל סביבתו. החפירות באתר החלו עוד בראשית המאה ונמשכו עד 1970 . ימי תפארתה של העיר היו בתקופה הכנענית והישראלית, ונתגלו בה שערים חשובים, חומות, ומכלול של אורוות מתקופות אלו. כמו כן נתגלתה ושוחזרה מערכת הספקת מים שהובילה מים מחוץ לחומות לתוך העיר פנימה – מערכת מרשימה עד היום. התל נחפר ושוחזר, והוא גן-לאומי. יש בו מוזיאון ובו דגם נע של התל, ממצאים, מפות ואיורים. בקרבת התל נתגלתה בשנת 2005 רצפת פסיפס יפהפיה, כנראה של כנסיה ביזנטית עתיקה.
גן לאומי תל מגידו
גן לאומי גן-השלושה
בגן השלושה-הסחנה, שלוש בריכות ופלגי מים עם מפלים קטנים כאשר לצידם מיתמרים דקלים, מדשאות רחבות ידיים ושלווה קסומה אופפת את המקום. מימיהם הנקיים והצלולים של הבריכות, מקורם בנביעה הבוקעת ממעמקי האדמה ושומרת על טמפרטורה קבועה של המים של 28 מעלות . במורד נחל עמל נקווים המים לבריכה נוספת, שניתן לגלוש אליה במגלשות מהירות החבויות במדרון החורש הסבוך. בנוסף, יש גם בריכה רדודה לקטנים, טחנת קמח עתיקה בה ניתן לטחון בה קמח ולאפות פיתות על גבי סאג', בריכה מקורה ואולם ספורט בסמוך לגן השלושה ניתן לשכור רכבים חשמליים ולטייל בין מגוון המעיינות שבעמק .
גן לאומי גן-השלושה
גן לאומי מעיין חרוד
מדשאות רחבות ידיים למרגלות הגלבוע, צל עצי האקליפטוסים, מתקני המשחקים בגן השעשועים הקטן, שולחנות הפיקניק והבריכות הקסומות הופכים את הגן הלאומי מעין חרוד לאחד האתרים הנוחים והיפים בצפון למנגל או לפיקניק מסודר. מי המעיין נובעים מתוך מערה חצובה בסלע, מערת גדעון, וזורמים ממנה בתעלה, אל בריכות קטנות ברחבי הגן.
גן לאומי מעיין חרוד
ברווזים בכפר
מרכז מבקרים "ברווזים בכפר" מציע סיור חווייתי, מודרך ומקצועי המעניק צפייה במחזור החיים של עופות המים בכלל והברווז בפרט. יחד נהיה עדים לפלא של יצירת חיים: תהליך הרבייה, דגירה והתפתחות האפרוח בתוך הביצה, בקיעה בזמן אמת, התפתחות האפרוח עד הגיעו לבגרות, בריכת עופות מים – לימוד הכרה והבחנה בין עופות המים השונים , מבנה גופם, התנהגותם וצורת חייהם ואיסוף ביצים ע"י הילדים הישר מהלול.
ברווזים בכפר
מוזיאון המרציפן
בכפר תבור המוקפת מטעי שקדים, הוקם מוזיאון המרציפן. במקום תצוגה מרהיבה של דמויות, חיות, פירות ועוד, העשויים כולם ממרציפן. פה תלמדו על התהליך שעובר השקד מהעץ ועד הפיכתו למרציפן גולמי, תהנו מסדנאות יצירה במרציפן בהדרכה מקצועית ובאווירה נעימה. בנוסף, במקום ישנה חנות המפעל לרכישת מעדני שקדים, שתייה חמה, עוגיות ועוד הרבה דברים טובים.
מוזיאון המרציפן
דבורת התבור
במושב שדמות דבורה למרגלות נופו הקסום של הר תבור נמצאת אטרקציה ייחודית בארץ, דבורת התבור. זהו מרכז מבקרים כפרי שבו נערכים סיורים מודרכים בבתי הגידול של פרפר המשי ושל דבורת הדבש וכן בתהליכי הפקת המשי והדבש.
דבורת התבור
גן גורו
גן חיות אוסטרליות מקסים, המתאים במיוחד לילדים בו ניתן להאכיל ואף ללטף קנגרו, לצפות בדובי הקואלה, ולהתרשם משלל הציפורים הייחודיות למקום. כמו כן, ניתן ללכת לאיבוד במבוך המגניב שבסופו ממתין לכם גן משחקים יפהפה.
גן גורו
מופע "לילות שאן"
מאמצע מרץ ועד אמצע נובמבר בגן הלאומי בית שאן – חזיון אורקולי המעניק למבקרים תחושה כאילו הם נמצאים בבית שאן העתיקה.. פרויקט "לילות שאן" מהווה אטרקציה תיירותית על חושית וייחודית. הפרויקט שנחנך בהשקעה של 10 מיליון שקלים בגן פעיל במשך 9 חודשים בשנה. עתיקות האתר ורחובות העיר הקדומה משתלבים בחיזיון המקיף את כל שטחו העצום של הגן הלאומי וההקרנה מתקיימת בין השאר גם על מורדותיו של התל המתנשא מעל שרידי העיר הרומית. משך הסיור באתר במהלך התצוגה האורקולית כשעה והקהל המשתתף באירוע יכול לנוע בחופשיות ברחובות המשוחזרים וליהנות מתחושה של "חזרה בזמן" הגן הלאומי בית שאן משמר את שרידיה של העיר סקיתופוליס ושרידים מתקופות אחרות לאורך כל ההיסטוריה העתיקה. החפירות במקום החלו לראשונה בשנת 1921 אך לפני כ-20 שנה נעשו באתר חפירות יזומות שכללו שחזור, פיתוח ועבודות שימור. הגן משתרע כיום על שטח של כ-1,500 דונם והוא מהווה כיום פרויקט תיירותי מוביל בישראל. במהלך החפירות נחשפו במקום שרידים מהתקופה הרומית-ביזנטית, בהם תיאטרון, אמפיתיאטרון, רחובות, מקדשים, בתי מרחץ ועוד. העיר חרבה ברעידת אדמה בשנת 749 לסה"נ. * מופע "לילות שאן" פתוח לקהל הרחב (מותנה בתנאי מזג האוויר). בימים ב', ג', ד', ה' עם רדת החשיכה כל מחצית השעה
מופע
מרכז הצפרות
המרכז שוכן בנוף המדהים של הירדן והגלעד, על ציר נדידת הציפורים, בלב האטרקציות של "עמק המעיינות", עמק בית שאן. המרכז מקיים סיורים לחקר נפלאות הטבע והצפרות: צפייה במגוון אדיר של צפורים והדרכה מקצועית ומרתקת, ביקור בית אצל התנשמת המדבירה הביולוגית, חברתו הטובה של האדם, ביקור במוצב של צהל שהפך לאתר מורשת וממנו תצפית מדהימה על גאון הירדן, ספורי מקום, מראות של חקלאות על גבול המדבר, בריכות דגים ושדות פוריים, קטיף וטעימות לפי עונה – חיטה, תמרים, עגבניות, אשכוליות. בכל סוף שבוע מתקיימים סיורים הפתוחים לקהל הרחב (יש להתעדכן על השעה). בחגים ובמועדים מרחיבים את הסיורים עם פעילות לכבוד החג: נטיעות בטו' בשבט, משחקים בנרות בחנוכה, מדורה בל"ג בעומר, קציר חיטה בשבועות ועד הפתעות.
מרכז הצפרות
רוב רוי- שייט קאנו
שייט בקאנו אינדיאני לכל המשפחה בסבך הצמחיה הירוקה והעשירה בין נופיו הקסומים של הירדן הדרומי, בניית רפסודות על עקרון הקטארמרן בעזרת חומרי טבע ותרשים בניה ולשייט בהנאה בירדן. במקום, אפיית פיתות אינדיאניות מקמח תירס ותוספות שונות, שירותים מסודרים, מקלחת שדה, סוכות מוצלות לפיקניקים (לא ל"על האש"), מזנון ושתיה קרה ויחס אינדיאני חם.
רוב רוי- שייט קאנו
סקי בגלבוע
בשנת 2011 הוקמה אטרקציה חדשה , "סקי בגלבוע" מסלולי סקי לכל עונות השנה למתלמדים ומקצוענים בתחום. בצמוד למתחם מסעדת "קימל בגלבוע"
סקי בגלבוע
מצנחי רחיפה כתף שאול
הר הגלבוע הפך בשנים האחרונות למוקד פעיל של ספורט מצנחי רחיפה. חובבי הספורט האתגרי מגיעים בהמוניהם לאזור כתף שאול בהר וגולשים ממנו לעבר עמק יזרעאל. ממרומי כתף שאול נפרסת תצפית מרהיבה ביופייה אל עמק חרוד וסביבותיו, אל הגליל ורכס הגלעד.
מצנחי רחיפה כתף שאול
הגן היפני
גן יפני קטן וקסום שהקימו חברי כת המקויה למורדות הגלבוע. מומלץ להלך בין שבילי הגן העוברים בין נחלים ומפלים קטנים לפסלים נהדרים וכרי דשא. הגן פרטי, הגעה בהרשמה מראש. 054-6634348 054-6634348
הגן היפני
גני חוגה
בתוך 40 דונם של דשא וצל, מפכפך לו מעיין שמימיו שומרים על טמפרטורה קבועה של 24 מעלות לאורך כל ימות השנה. המים זורמים בין שלוש בריכות מקסימות שמסביבן דשא ועצים, מתקני משחק לילדים ונופו המרתק של עמק בית שאן. גני חוגה הוא פארק לכל המשפחה שמציע מקומות שכשוך לקטנים ואפשרויות שחייה לבוגרים'
גני חוגה
טיסה בכדור פורח
מחפשים חוויה של פעם בחיים? בואו לטוס בכדורים פורחים באזור הגלבוע המקסים ותיהנו מטיסה בנופים מרהיבים, שמפנייה איכותית וארוחת בוקר מפנקת
טיסה בכדור פורח